آگهی‌های ویژه

آخرین آگهی‌ها

آخرین مطالب وبلاگ

تیرآهن هاش چیست ؟

تیرآهن بال پهن IPB یا H شکل یا هاش برای اولین بار در شرکت بثهلم تولید گردید و از مهمترین دستاوردهای این واحد تولیدی به شمار می رفت چرا که با تولید آن تحول عظیمی در صنعت فولاد ایجاد گردید ...

پروفیل و انواع پروفیل

پروفیل پروفیل‌ها در طول‌های مختلف (معمولا ۶ و ۱۲ متری) تولید می‌شوند. قیمت پروفیل با ابعاد سطح مقطع و ضخامت و طول آن ارتباط مستقیم دارد. مهندسان عمران باید قبل از ساخت یک بنا تمام محاسبات نیروی‌های یک سازه را ...

شمش چدن چیست؟

چدن (cast iron) عضوی از خانواده‌ آلیاژهای آهنی و یکی از پرکاربردترین آلیاژهای مورد استفاده در صنعت است. آهن، کربن و سیلیسیم، عناصر اصلی تشکیل‌دهنده‌ این آلیاژ هستند. البته مقادیری از فلزات و عناصر دیگر (مثل منگنز، فسفر، گوگرد و......

مفتول چیست؟

شنایی با تاریخچه مفتول اولین گام برای ساخت مفتول ها به شیوه ی امروزی توسط کریستوفر پاهم سوئدی برداشته شد وی تلاش کرد تا قطر مفتول ها را کاهش دهد سپس آن ها را به شکل مستقیم با عبور بیلت ...

ناودانی در  ساری 

یکی از محصولاتی که در صنعت کاربردی گسترده دارد و به عنوان یکی از انواع مقاطع فولادی باز شناخته می شود ، ناودانی در  ساری  می باشد .. ناودانی در ساختمان سازی نیز دارای کاربردی وسیع است از این رو در سایزهای متنوع با جنس های مختلف تولید و عرضه شده است . در واقع ساختار ناودانی به گونه ای است که به صورت دو بال عمود بر جان طراحی شده است و دارای شکلی شبیه به حرف U انگلیسی است . هر کدام از ویژگی های سایز و نوع جنس این محصول در قیمت نهایی آن تاثیرگذار می باشد . ناودانی در ساختمان سازی برای چارچوب های در و پنجره دارای کاربرد زیادی می باشد و می توان از آن زمانی که فرایند بازسازی در یک بنای تخریب شده وجود دارد جهت ترمیم استفاده کرد . در صنعت نیز از ناودانی برای تولید قاب استفاده می شود و برای پایه های تجهیزات متعدد صنعتی نیز کاربرد گسترده ناودانی قابل مشاهده است . برای این که در خطوط لوله ساپورت ها ساخته شوند و در پالایشگاه ها می توان کاربرد ناودانی ها را مشاهده نمود . از دیگر موارد کاربرد ناودانی در تولید سازه ها و سکوهای مختلف می باشد از این رو در صنعت راه سازی نیز برای ساخت پایه گاردریل و تجهیزات دیگر از ناودانی ها استفاده می شود . 

ناودانی در ساختمان سازی با مقاومت بالای این محصول در برابر تنش های بزرگ همراه می باشد و در عین حال که دارای استحکام و مقاومت زیاد می باشد فضای کمی را به خود اختصاص می دهد . این محصول کاربردی بوده و دارای وزن کمی می باشد و در برابر ضربه تحمل پذیری بالایی دارد . سرعت نصب آن برای اتصالات گوناگون زیاد می باشد از این رو در ساختمان سازی یک محصول کاربردی قلمداد می شود .

انواع ناودانی در  ساری 

ناودانی در  ساری  از نظر فرایند تولید دارای انواع مختلف با عنوان پرسی و فابریک هستند. در تولید ناودانی فابریک که در دستگاه نورد از شمش ها استفاده می شود تا با ایجاد حرارت و گرمای مناسب محصولی که خارج می شود به صورت یک رول صاف باشد . در مرحله بعد از خروج رول ها دمای بالایی در نظر گرفته می شود تا این رول ها از غلتک های دستگاه عبور داده شوند و در نهایت به صورت ناودانی ارائه گردند . در نهایت این قطعات خارج شده سرد می شوند و با انقباضی که در آنها صورت می گیرد نمی توان قطعه ای را که اندازه های آن بسیار دقیق باشد تولید کرد .

در ناودانی از نوع پرسی فرایند تولید به صورت پرسکاری روی ورق های فلزی در نظر گرفته می شود که ورق هایی با طول مشخص به دستگاه وارد می شوند تا در دستگاه پرس یه صورت ناودانی فرم داده شوند . در این صورت به دلیل فشاری که از طریق پرس وارد می شود محل اتصال قسمت جان به بال دارای ضخامت کمتری می شود ولی از آنجایی که فرایند پرسکاری پروسه ای سریع است و این محصول با ابعاد دقیق تولید می شود و لبه های آن نیز صاف می باشند دارای کاربرد گسترده تری است . 

مصالح به کار گرفته شده در ناودانی در  ساری  

عواملی همانند باد ، بارندگی ،  هم چنین سرما و مواد ومصالح بکار گرفته شده در ساختمان و نوع سلیقه و زیبا شناسی بر فرم و مواد بکار گرفته شده در ساخت ناودان بسیار تاثیر گذار بوده اند . به جهت این که ناودان در بنا از اهمیت ویزه ای برخوردار بوده است ، همواره آن را از مصالح و ترکیبات محکم و مقاومی در برابر ناملایمات مانند سنگ ، آجر ، فلز ، چوب و یا با مخلوط و ترکیب مصالح و مواد گوناگون با ویژگی های جدیدتر و هم جنین با اشکال متفاوت می ساختند .

آب بندی مصالح به کار گرفته شده در ناودانی در  ساری  

در آب بندی ناوران از مصالح مکمل استفاده می کردند تا مقاومت جداره ناودان در مقابل جذب و پذیرش رطوبت بالا برده شود . به چند مورد به صورت خلاصه در ادامه اشاره می کنیم :

آجر سفال به کاررفته در ناودان از حساسیت بالایی برخوردار است . به همین دلیل آن را از مصالح با کیفیت خوب و مرغوب با پخت خوب انتخاب می کردند .

برای تشکیل لعاب بی رنگ بر روی سفال ، در هنگام پخت سفال روی آن نمک طعام می پاشیدند .

برای بیشتر شدن دوام و مقاومت تنبوشه ، درون تنبوشه ها را پیش از نصب باپیه مذاب ، با استفاده از روغن مایع می پوشاندند .

تمام نقاط اتصال تنبوشه ها را با استفاده از قیر معدنی آب بندی می کردند و اکثر مواقع بیرون این نقاط اتصال را با اندود گچ می پوشاندند .

برای جلوگیری از نفوذ آب در آن ها ملات و آجر را چرب می کردند تا نفوذپذیری در برابر اب کاهش یابد .

همچنین جداره داخلی ناودان را با استفاده از پیه مذاب با روغن می پوشاندند تا از نفوذ پذیری آب کاسته شود .

جداره درونی ناودان را با به کارگیری قیر طبیعی (معدنی) اندود می کردند .

در جداره درونی ناودان از اندود ساروج استفاده می کردند .

کاربرد انواع ناودانی در  ساری  

ناودانی ها همین طور از نظر شکل ظاهری که دارند به انواع مختلف ساده و مشبک نیز تقسیم بندی می شوند . ناودانی های ساده از انواع متداول این محصول هستند که دارای کاربردی گسترده ای هم در صنعت و هم در ساختمان سازی هستند. نوع مشبک از ناودانی ها که اغلب از جنس گالوانیزه می باشد و با داشتن حفره هایی روی بال و جان شناخته می شود . وجود حفره ها سبب می شود که در فرایند ساخت قفسه کاربرد بهتری داشته باشد و برای انجام کارهای تاسیساتی یک محصول پرکاربرد شناخته می شود . ناودانی به همین ترتیب در وزن های مختلف تولید و عرضه می گردد . ناودانی های سبک و سنگین هر کدام ویژگی ها و کاربرد خاص خود را دارند . کارخانه های تولید کننده ناودانی این محصول را به نوعی تولید می کنند که کاربری مطلوبی داشته باشد و در پروژه های متعدد قابل استفاده باشد . ناودانی به دلیل این که ساختار هندسی خاصی دارد به عنوان ساختاری ایده آل برای ساختمان سازی محسوب می شود . ناودانی در  ساری  به شکل های مختلفی تولید و عرضه می شود و با داشتن ویژگی های خاص این محصول با قیمت و کیفیت متنوعی برای مشتریان جهت کاربرد در صنعت و ساختمان سازی ارائه می گرد .